Jan Lukášek

56 let, vedoucí projekčního ateliéru. Nové Dvory, BPP, nezávislý

Narodil se v Třebíči, kde také vystudoval Střední průmyslovou školu stavební. Absolvoval Vysoké učení technické v Brně - fakultu stavební. Pracuje ve firmě Kapucín na pozici vedoucího projekčního ateliéru. Je autor a spoluautor projektů: Stará pošta v Třebíči - oceněno stavbou roku, rekonstrukce a zpřístupnění městské věže, studie celkového vzhledu a dílčích projektů revitalizace bývalého výrobního areálu BOPO Třebíč, Galerie Franta Třebíč, obnovy domů v židovské čtvrti - Koplův dům, dům Seligmanna Bauera, budovy bývalého Krankenhausu. Rekonstrukce Vaňkova vodojemu, Lapidária v zámecké ledovně..
.

Je spoluzakladatelem Břehů a vždy se aktivně zapojoval a zapojuje do práce pro město Třebíč.

Člen zastupitelstva za sdružení Břehy 2005–2006.

Člen komise pro rozvoj města Třebíč 2000 - 2006


Člen komise pro architekturu 2003-2006


Předseda architektonické komise města Třebíč 2007-2010

Člen výboru pro revitalizaci centra města - 2010 - 2014.

V současnosti pracuje na projektech: revitalizace Masarykových sadů, Revitalizace zámeckého parku, vypracování studie Skateparku a pumptraku v Třebíči nebo projektu Zatraktivnění řeky Jihlavy pro cestovní ruch.

Od mala je členem Sokola Třebíč, kde vyrůstal pod vedením Ing arch. Jiřího Herzána. V letech 1990-1993 aktivně pracuje ve funkci místostarosty jednoty. V období 1994 - 2007 je starostou jednoty. Cvičitel III. třídy a cvičitel pobytu v přírodě – pravidelná celoroční činnost, vedení oddělení žáků. Pořádání jednodenních akcí, vícedenních pobytů, etapových her a letních stanových táborů pro rodiny s malými dětmi.

Příležitostně se věnuje ilustracím. Je autorem ilustrací a grafiky k celostátnímu projektu České obce sokolské: Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky. Tento projekt se snaží vzbudit a podpořit zájem nejmenších dětí o aktivní pohyb. Projekt běží od roku 2014. Dlouhodobě sponzorsky přispívá do skautského časopisu Světýlko autorskými papírovými vystřihovánkami.

Je šťastně ženatý, táta čtyř dětí.

Město nedědíme po předcích,
ale půjčujeme si je od svých dětí