Mgr. Petra Kopečková

34 let, učitelka, Nové Dvory, BPP, nezávislá

Petra Kopečková, máma dvou synů, Zachariáše a Barnabáše. V Třebíči se narodila a vyrůstala, je absolventkou třebíčského Katolického gymnázia. Po studiích na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích s manželem v Třebíči nakonec natrvalo zakotvili.

Je středoškolskou učitelkou, mimo školství působila v soukromé i neziskové sféře, byla spoluorganizátorkou a následně koordinátorkou festivalu dokumentárních filmů Jeden svět v Třebíči.

Břehy volí od svých 18 let, protože jsou v nich lidé, kteří dlouhé roky neúnavně pracují pro město a jeho obyvatele, a je si jistá, že i v roli zastupitelů se budou snažit občanům dobře sloužit a při tom městu za každou cenu uchovat specifické genius loci. Má stoprocentní důvěru v to, že právě lidé z Břehů dokážou pomáhat tam, kde je potřeba, vždy hledat shodu a chovat se férově a nikoli jako arogantní političtí šíbři.

Ráda by, aby se historicky jedinečná Třebíč stala atraktivnějším a konkurenceschopnějším moderním městem. To vyžaduje ještě spoustu práce, takže rozhodně nehodlá sedět doma se založenýma rukama.

Město nedědíme po předcích,
ale půjčujeme si je od svých dětí