Aktuálně

Unikátní Třebíč: uvolněných je hned šest radních ze sedmi

Vrátka Třebíč - Příběh neobyčejné energie

Vrátka byla vybrána z několika stovek zájemců o natočení dokumentu. Je to skvělý úspěch, který si zaslouží pozornost nás všech. A pokud by vyhráli hlasování pomocí sms, měli by šanci získat nezanedbatelnou sumu peněz od ČEZu, který je zadavatelem tohoto projektu dokumentárních filmů. 

Nejkvalitnější veřejné zakázky zadávají Orlová, Třebíč a Šumperk.

Praha - V hodnocení větších měst podle praxe ve veřejných zakázkách skončily na posledních místech Hodonín, Praha a Blansko. Nejkvalitnější veřejné zakázky zadávají Orlová, Třebíč a Šumperk. Ukázal to nový zIndex, který spustili výzkumníci z Univerzity Karlovy.  Zdroj ZDE.

Sokol Třebíč si připomíná 75 let táboření a pobytu v přírodě

Letos v září dovršil Sokol Třebíč 75 let táboření a pobytu v přírodě. K tomuto výročí vyšla v Horáckých novinách celostránková příloha a tématické obrázkové sudoku. Ke stažení je v příloze tohoto článku. Zdroj: www.sokol-trebic.cz. Autor: Jan Lukášek.

 

Rozhledna na Strážné hoře

Strážnou horu známe spíš jako Kostelíček. Stojí zde Kaple svatého Jana Nepomuckého, dříve kaple Povýšení svatého Kříže, krásná lípa, věž vysílače a Vaňkův vodojem. Jsou odtud krásné výhledy na Třebíč. Tyto pohledy budou umocněny po otevření rozhledny. Autoři studie a projektu jsou Ing. Pavel Hrůza a Ing. Jan Lukášek.

Model města se rozroste o Stařečku

Začalo to všechno modelem Koplova domu. Model udělal pro firmu Kapucín Stanislav Vrška. Když byl model hotový, líbil se natolik, že vyvolal nápad udělat podobně celou židovskou čtvrť. Hlavní koordinátor akce Milan Šťastný tuto myšlenku proměnil ve skutečnost.

Galerie Franta

Třebíč bude opět atraktivnější. Tentokráte se jedná o stálou galerii, přesahující svým významem region i samotnou Českou republiku. Světoznámý výtvarník Francois Mertl dit Franta daroval městu exkluzivní kolekci svých děl. Architektonický návrh a vizualizace galerie zpracoval pro Město Třebíč Ing. Jan Lukášek.

Reprezentovali Třebíč v Americe

Ve dnech 28.7. až 5.8.2014 proběhlo v USA ve městě Livermore (Califonnia) vyvrcholení celosvětové série v baseballu Intermediate 50-70.  Tato soutěž je pro hráče do 14-ti let a letos se probojovalo  6 týmů ze regionů USA a 5 týmů z regionů světa. Do soutěže se můžete probojovat pouze přes národní a regionová kola.